28.09.2016

Sadece Arkadaşız - Not Quite Dating by Catherine Bybee
Kitap Adı : Sadece Arkadaşız (Sadece Arkadaşız, #1)

Yazar Adı : Catherine Bybee
Çevirmen : Aslı Doğan
Orjinal Adı : Not Quite Dating (Not Quite, #1)
Tür : Aşk, Çiklit
Sayfa Sayısı : 336
Yayınevi : Nemesis Kitap /2016
GR Puanı : 3.87 


Arka Kapak : 
Bekâr bir anne olan Jessica, hayatına giren erkekler tarafından kullanılmaktan bıkmış bir kadındır. Duygularını incittikleri yetmiyormuş gibi zaten zor kazandığı parasını da kullanan adamlardan kendini korumak için bir karar alır: Bundan böyle parasız ve kariyeri iyi olmayan adamlarla onları ne kadar beğenirse beğensin arkadaşlık etmekten öteye geçmeyecektir.
Jack, büyük bir otel zincirinin tek sahibidir. Onu hayattan soğutan şeyse, parası için onunla birlikte olan kadınlardır. Servetini değil, sadece onu sevecek kadını bulmak için daha sade bir hayat yaşamaya karar verir ve garsonluk yapmaya başlar. Jessica ile tanıştığındaysa, kendisi için doğru kadını bulduğunu hissetmiştir. Ama Jessica, kendine verdiği söz yüzünden Jack ile sadece arkadaş olmak zorundadır. Hissettiği şeyler daha fazlası için yalvarıyor olsa bile…


Selam dostlar, nasılsınız?

Bloğumu çok çok çok ihmal ettim farkındayım ama inanın zamanım çok kısıtlı. Umuyorum ki yakın zaman sonra eski rutinime döneceğim ve biricik bloğumu daha güncel tutmak için yeterli zamana kavuşacağım.

Bugün ki konumuz bir aşk romanı. Serisinin ilk kitabı. Seride toplam 5 kitap var. İlk kitap bir kaç gün önce Nemesis Kitap'ın basımıyla raflarda yerini aldı.
Kargo dün elime ulaştı ve tabi vakit kaybetmeden kitabın başına geçtim. Bir kaç saat sonra ise kitap bitmişti. (Bu arada tabii ki yine sevgili arkadaşım Kristal Kitap'la birlikte okuduk :) )

Paraya para demeyen zengin bir adamımız var, Jack. Kendisi paragöz insanlardan bıkmış bir genç adam. Sevgililer konusunda da en son yaşadığı deneyim onu epey yıpratmış. Çünkü son sevgilisi kendisiyle para için birlikte olduğunu açık açık itiraf etmiş bir kadın ve 'paran olmasa kimse senin yanında durmaz' tarzı bir iddiası var. 

Bir de bekar bir annemiz var, Jessica. 5 yaşındaki oğlu ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan, epey maddi problemi olan, garsonluk yapan iyi bir insan kendisi. 

Bu iki kahramanın yolu Jessica'nın çalıştığı kafede kesişiyor.

Jessica maddi durumu iyi olan, ona ve oğluna istikrarlı bir hayat sağlayabilecek bir adam arayışında. Diğer taraftan Jack ise zengin olduğu için değilde onu Jack olduğu için sevebilecek bir kadın arayışında. Bu yüzden de Jack kendini Jessica'ya geçici işlerde çalışan, parasız pulsuz biri olarak tanıtıyor.

Giriş için bu kadar bilgi yeterli bence. Konu az çok gözünüzde canlanmıştır. 

Gelelim kitabın yorumuna. Ben bu tarz kitaplarda biraz eğlence arayan biriyim ama kitapta pek bir mizah olduğunu söyleyemem. Sizi eğlendirecek kitap arayışındaysanız bu kitap size göre değil demektir.

Ek olarak eksi özelliklerinden bir tanesi de şu, yazar Jack'in zenginliği üzerinde çok fazla durmuş. Tamam işte adam zengin anladık. Bunu 40 kere dile getirmenin bir manası yoktu bence.

Kitap çok klişe barındırıyor ama hoş, aşk romanı sevenler için uygun, akıcı. Bir kaç basım hatası dışında sorunu yok ve çevirisi de güzel.

Benim gibi aralarda film molası tadında kitap okumayı seven bir okursanız eğer, o zaman bu kitaba da kitaplığınızda yer açabilirsiniz.

Bugünlük bu kadar. En kısa sürede tekrar görüşmek dileğiyle.

Sevgiler :)

4 yorum:

  1. Yazına başlık atmayı unutmuşsun sanırım uzun zamandır yazmamanın heyecanıyla :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Uzun zamandır yazmayışım ancak bu kadar belli olurdu :D :D Çok teşekkür ederim bilgi verdiğin için :)

      Sil

Search

Gelenimiz Gidenimiz :)

İzleyİcİler

Neler okuyorum?

Her Gün
Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler
Middlesex


Angel's books's favorite books »

2022 Reading Challenge

2022 Reading Challenge
angelsbooks has read 2 books toward her goal of 100 books.
hide

Angel's books's bookshelf: read

Yakıcı Sır
Korku
Kimi Seçtiğine Dikkat Et!
Kime Dokunduğuna Dikkat Et!
Kalpsiz
Barbarlar Şehri


Angel's books's favorite books »
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe