12.02.2016

İLİK - Marrow by Tarryn Fisher
Kitap Adı : İlik

Yazar Adı : Tarryn Fisher
Çevirmen : Görkem Mercan
Orjinal Adı : Marrow
Tür : Yeni Yetişkin, Suç
Sayfa Sayısı : 376
Yayınevi : Aspendos Yayınları /2016
GR Puanı : 4.06


Arka Kapak : Bone’da bir ev…
Evde bir kız…
Kızda bir gizem…
Margo diğer kızlara benzemiyor. Bone denilen izbe bir mahallede, lanetli bir evde onunla iki yılı aşkın bir süredir konuşmayan lanetli annesiyle yaşıyor. Günlerini kendini görünmez hissederek geçiriyor. Ancak tekerlekli sandalyedeki komşusu Judah Grant’le arkadaşlık etmeye başlayınca işler değişiyor. Mahalleden tanıdıkları yedi yaşındaki Neveah Anthony kaybolunca Judah bu olayı çözmede Margo’ya yardımcı oluyor.
Margo’nun öğrendikleri onu değiştirip hayata karşı yeni bir bakış açısı geliştirmesine sebep oluyor. Çocuk istismarcıları ve tecavüzcüleri bir bir hedef alarak kötü insanları bulup onları cezalandırmaya karar veriyor.
Ancak kötüleri avlamak tehlikeli bir iş ve Margo kendi ruhu dâhil her şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya…Çok merak ettiğim bir kitabı nihayet cesaret edip elime aldım. Kısa sürede bitti ama benim için hayal kırıklığıydı.

Bu, yazarın okuduğum 5. kitabı. Diğer 4 tanesinden çok etkilenmiştim. İnsanın içini deşen bir tarzı var sevgili Tarryn Fisher'ın.

Bu kitapta ilginç başladı aslında. Hatta ilk sayfada incilerle ilgili ufak bir pasaj var. İnsana 'Eyvah! Ne geliyor acaba?' dedirtiyor. Daha önceki kitaplarına bakarak bunu söylememek imkansız.

Kitap ilerledikçe gizemler çıkıyor, çözülüyor, çıkıyor çözülüyor filan.

Leonardo DiCaprio'nun Inception (Başlangıç) filmini izleyenleriniz var mı? Heh işte Inception'ın finali gibi bir durum söz konusu. Kitap o kadar çok soru işareti bıraktı ki anlatamam.

Kitap üzerine uzun bir yazı yazamıyorum maalesef ama merak edenleriniz olduğuna eminim. O yüzden kitap hakkında fikrimi bir kaç cümleyle belirtmek istedim.

Yazar ne yazsa okurum diyenlerdenseniz, lütfen beklentiye girmeyin.

En sonda da yazarın bir son sözü var. Katıldığım ve katılmadığım yönleri olan bir son söz.
Neden böyle bir kitap yazdığını anlatıyor okura. Bu kısmı mutlaka sona bırakın. Başta merakınıza yenilip okursanız büyük spoiler yersiniz benden söylemesi :)

Unutmadan, içiniz rahat olsun. Çeviriyle ilgili bir sıkıntıya rastlamadım. Aralarda ufak basım hataları var sadece. Sevgili Görkem Mercan'ın ellerine sağlık.

Sevgiler :)

2 yorum:

 1. Yazarın, 'Beni Yalanlarımla Sev' üçlemesini okumuştum. Kitaplar hakkında ne düşündüğümü tam olarak bilemiyorum aslında ya beğendim mi beğenmedim mi karar veremiyorum. Çok sinir bozucu karakterler yaratmıştı yazar ve belki de amaçladığı okura böyle bir his vermekti. Bilemiyorum, yine de bir çekiciliği var kaleminin. Siyah Damar kitabını çok merak ediyorum. Onu okuyamadan İlik çıktı, ikisini de okumak istiyorum.. Yorum için teşekkürler, beklentilerimi yazdıklarınıza göre ayarlayacağım :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitaplarının arasında Siyah Damar benim favorim. Çok etkileyici bulmuştum. Beni Yalanlarımla Sev serisi'ni okurkenden aynı sizin gibi bir durum yaşadım. Okurken hem merak ettim, hem nefret ettim. Kapağı kapatım kitabı kaldırsam mı diye içimden geçirmişliğimde vardır :) Ama işte burada yazarın duyguyu okura geçirmekteki becerisi ortaya çıkıyor. Gerçekçi ve kusurlu karakterler yazdığı için ayrıca seviyorum Tarryn Fisher'ı zaten. Ama İlik'ten beklediğimi alamadım. Umarım F*ck Love çıkınca hayal kırıklığımı maziye gömerim :)
   Keyifli okumalar :)

   Sil

Search

Gelenimiz Gidenimiz :)

İzleyİcİler

Neler okuyorum?

Her Gün
Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler
Middlesex


Angel's books's favorite books »

2022 Reading Challenge

2022 Reading Challenge
angelsbooks has read 2 books toward her goal of 100 books.
hide

Angel's books's bookshelf: read

Yakıcı Sır
Korku
Kimi Seçtiğine Dikkat Et!
Kime Dokunduğuna Dikkat Et!
Kalpsiz
Barbarlar Şehri


Angel's books's favorite books »
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe